Umělé oplodnění – nezahazujte sen o vlastním miminku

Snažili jste se dlouhou dobu o dítě, ale nakonec jste zjistili, že jeden z vás má nějaký zdravotní problém bránící početí?

Naštěstí v dnešní době má možnost mít vlastní miminko naprostá většina z nás, díky umělému oplodnění (asistovaná reprodukce). 

Nedaří-li se vám otěhotnět do 1 roku od počátku snažení, přičemž se milujete min. 2x v týdnu, je na čase navštívit gynekologa, aby se našla příčina neplodnosti.

Návštěva gynekologa

Abyste zjistili, zda jste zdraví, je potřeba navštívit gynekologa, který se postará o veškerá vyšetření. Je potřeba vyšetřit oba z partnerů. Ženu vyšetří gynekolog a partner by měl vyšetření spermatu, tzn. spermiogram a to buď jako samoplátce, nebo na žádost lékaře v centru asistované reprodukce. Je možné využít pro začátek např. domácí test mužské plodnosti pro vyšetření spermatu se spolehlivostí až 97%.

Umělého oplodnění se nemusíte bát. Ne vždy je potřeba k němu rovnou přistoupit. Vše záleží na výsledcích vyšetření. Někdy stačí jen nějaké tabletky na úpravu cyklu, jindy nějaké vitamíny, čaje na podporu plodnosti. Co se týká spermiogramu, výsledy se také dají zlepšit správnou životosprávou a správnými doplňky stravy.

 


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).