DHEA hormon

Je přirozeným prekurzorem (spouštěčem) tvorby estrogenu a testosteronu. DHEA může mít pozitivní vliv na plodnost tak, že zvýšení hladiny DHEA zvyšuje šance na spontánní početí a úspěch IVF (oplodnění in vitro). Dalšími výhodami zvýšené hladiny DHEA je bezproblémovějšímu těhotenství a porod, nejme u žen ve vyšším věku.

DHEA může mít pozitivní vliv na neplodnost tak, že zvýšení hladiny DHEA zvyšuje šance na spontánní početí a úspěch IVF (oplodnění in vitro). Dalšími výhodami zvýšené hladiny DHEA je bezproblémovějšímu těhotenství a porod, zvláště u žen ve vyšším věku.

DHEA - hlavní účinky z dostupných studií:


DHEA je hormon, který je schopen přeměnit se na ostatní steroidní hormony (estrogen a testosteron). DHEA se produkuje a vylučuje v nadledvinách především mladých mužů a žen. Po 30 roce života se její hladina přirozeně snižuje. DHEA je spojována s mentální ostrostí, fyzickou silou, sexuální touhou a pamětí.

Na základě výzkumu Centra pro lidskou reprodukci v New Yorku, je DHEA spojována se zvýšenou kvalitou embryí při IVF, zlepšením plodnosti, zlepšením úspěšnosti IVF, snížením potratů při IVF. U žen trpících na sníženou ovariální rezervu v důsledku nesprávného fungování nadledvin (často způsobených stresem, nerovnováhou hladiny cukru v krvi a životním stylem) užívajících DHEA bylo zaznamenáno zlepšení fungování vaječníků, a tím se zvýšily šance na otěhotnění.

Vědci, lékaři a odborníci naznačují, že zvýšení hladiny DHEA může napomoci uvolňování vajíček, zvýšit množství vajíček a zlepšit jejich kvalitu. Také pozitivně ovlivňuje zlepšení funkce vaječníků, snižuje pravděpodobnost chromozomálních abnormalit u starších vajíček a snižuje počet potratů.

Pacientky, které zvažují užívání DHEA pro zvýšení plodnosti se MUSÍ však o užívání DHEA poradit se svým lékařem. Lékař totiž nejlépe chápe vztah mezi DHEA a plodností, a může tak doporučit dávku která je pro ženu ideální. Před zahájením léčby musí lékař zkontrolovat hladinu hormonů, protože léčba s DHEA je efektivní pouze pro ženy se sníženou hladinou tohoto hormonu.

DHEA jako prekurzor hormonu stimuluje produkci ostatních hormonů. Užívání této složky ukázalo zajímavý efekt. Ukázalo se, že napomáhá lidem při redukci nadváhy, spaluje tuk, buduje svalovou hmotu a zvyšuje libido. Doplňky výživy s obsahem DHEA pomohou uživateli cítit se lépe a překonávat vyšší sportovní limity. A to není všechno. DHEA také pozitivně ovlivňuje imunitní systém a napomáhá snižování hladiny cukru v krvi. Výsledky výzkumu také prokázaly, že podporuje budování čisté svalové hmoty a pozvedává funkci imunitního systému.

Jelikož hladina DHEA klesá postupem věku, lidé ve středním věku mohou dosáhnout neuvěřitelné výsledky jak to prokázal výzkum. Kulturisté a jiný sportovci dosáhnou užíváním výsledky nejviditelnější, protože pomáhá budovat čistou svalovou hmotu a minimalizuje tuk. Rovněž pomáhá udržet čistou hlavu a má příznivý vliv na pokožku (vyhlazuje vrásky).

Jaký má vliv na organismus?
V mužském těle se DHEA promění na testosteron, v ženském těle na estrogen a progesteron. Nežádoucí účinky se mohou projevit v případě, že se jedná o syntetický hormon. Při užívání tohoto hormonu je důležitý odborný dozor.

V jaké dávce se doporučuje užívat přípravek?
Doporučená dávka bývá pro ženy 25mg / den a pro muže v dávce 50mg / den. Během užívání DHEA je po měsíci důležité provést kontrolu hladiny hormonů.

 

 


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).