Bylinky na podporu otěhotnění

 

Bylinky na podporu otěhotnění

Příroda je mocná čarodějka a bylinky jsou její součástí. Bylinky vám mohou pomoci při snaze otěhotnět. Už v moment, kdy začínáme uvažovat o miminku bysme měly dodat tělu důležité živiny a připravit jej na těhotenství, které je velikým zásahem do našeho organismu.

Jaké jsou nejčastější bylinky na podporu otěhotnění?

Asi nejznámějšími bylinkami na ženské problémy jsou kontryhel a řebříček.

Kontryhel

 • léčí potíže spojené s menstruačním cyklem ženy
 • snižuje bolestivost menstruace a zmírňuje nadměrné krvácení
 • při dlouhodobém uživání dokáže upravit nepravidelný menstruační cyklus
 • doporučuje se ženám, které mají problém s otěhotněním
 • posiluje děložní svalstvo

Kontryhelový čaj léčí mnohé potíže spojené s menstruačním cyklem ženy. Snižuje bolestivost menstruace a zmírňuje nadměrné krvácení, zároveň při dlouhodobém a pravidelném užívání dokáže upravit nepravidelnost menstruačního cyklu.

V naši nabídce naleznete:

Léčitelé a odborníci na fytoterapii předepisují kúry založené na užívání kontryhelového čaje také ženám, které mají problémy s otěhotněním.

Schopností kontryhele tlumit krvácení, posilovat děložní svalstvo a tlumit křečovité stahy svalstva se využívá také u těhotných žen, a to v případě, že hrozí potrat plodu, zejména v posledních 3 měsících těhotenství. Pro tento účel je však vhodná konzultace odborníka a jeho následný dohled.

I po porodu je kontryhel přínosem pro matku. Napomáhá zpětnému zpevnění děložního svalstva a jeho navrácení do původní formy a zastavuje poporodní krvácení.

Ženy trpící kvasinkovými infekcemi také ocení jeho léčivé vlastnosti. Používá se k výplachům pochvy a sedacím koupelím při tzv. bílém výtoku, který je projevem mykotické infekce rodidel, pomáhá ničit původce infekce a tlumí průvodní svědění. V tomto případě se doporučuje užívat i vnitřně po celou dobu léčby.

Protizánětlivých účinků kontryhele se využívá i v případě občasných a chronických zánětů vaječníků, vnitřně ve formě čaje a ve formě sedácích koupelí, buď samotný, nebo v kombinaci s jinými bylinami.

V období klimakteria je kontryhel opět velmi prospěšným doplňkem prevence a léčby nepříjemných průvodních potíží. Tlumí projevy hormonálních výkyvů při přechodu, působí ve všech výše zmíněných případech, jako je bolestivost menstruace a nadměrné krvácení.

Dále pak příznivě působí na psychiku ženy, ovlivněnou hormonálními změnami, umírňuje symptomy jako pocení, tzv. navály, nervozita, nespavost, úzkost apod. (zdroj: zena.centrum.cz)

Řebříček

 • pomáhá při ženských onemocněních a potížích
 • tlumí krvácení
 • potlačuje křečovité bolesti při menstuaci

 

Řebříček a ženské potíže
Ženy už po mnoho generací oceňují ověřené účinky řebříčku na mnohé neblahé, typicky ženské potíže. Čaj z řebříčku ženám pomáhá snížit bolestivost menstruace a zároveň zmírnit krvácení. Používá se také pro úpravu cyklu v případě jeho nepravidelnosti a v období klimaktéria ženám ulehčuje od některých nepříjemných průvodních projevů.
Příznivci přírodní léčby ho též doporučují jako součást čajových směsí při léčení zánětu močových cest, který častěji postihuje ženy než muže.

 

Třezalka

 • podporuje psychickou rovnováhu, odplaví stres a napětí

Kopřiva

 • podporujče činnost vaječníků
 • zlepšuje prokrvení vnitřních orgánů
 • podporuje tvorbu mateřského mléka

Listy kopřivy obsahují důležité minerální látky jako je hořčík, jsou zde i vitamíny - B2, C, jsou tu i glukoniny, dále třísloviny, ale i sacharidy, karetenoidy a další účinné látky. Proto je konumace kopřivy vhodná k působení preventivnímu i léčebnému.

Hluchavka - působí protizánětlivě, pomáhá při nepravidelné menstuaci a bílém výtoku

Měsíček - upravuje menstuaci

 

Drmek

 • zmírňuje příznaky premenstruačního syndromu
 • upravuje menstruaci
 • podporuje otěhotnění
 • přináší úlevu při návalech v menopauze
 • působí inhibičně na hormon prolaktin
 • podporuje ovulaci

Abyste navodila rovnováhu ženských hormonů, můžete nasadit osvědčený drmek obecný (Vitex agnus). Semena této rostliny řídí hospodaření s hormony tím, že normalizují tvorbu prolaktinu a stabilizují fázi žlutého tělíska. Tím drmek obecný podporuje ovulaci a může takto zvýšit plodnost. Připravte každé ráno šálek čaje z drmku obecného nebo jej užívejte ve formě kapek podle návodu z lékárny. 

Sypaný čaj z drmku. Velmi vhodný na všechny ženské hormonální problémy, řeší problémy s ženskou neplodností. Podporuje ovulaci. Harmonizuje hladinu hormonů u žen. Doporučujeme při plánování těhotěnství.

V naši nabídce máme také čaj: Drmek plod

Drmek obecný (Vitex agnus-castus), lidově mnišský pepř je určen hlavně pro ženy.

Drmek přímo působí na hormony ženy, potlačuje sexuální touhy, reguluje menstruační cyklus, napomáhá donošení dítěte a podporuje ovulaci (uvolnění vajíček).

Konkrétně působí inhibičně na laktotropní buňky, čímž snižují uvolňování prolaktinu. Prolaktin je hormon, který tlumí vyzrávání vajíčka ve vaječníku a menstruační cyklus, což je u žen, které chtějí otěhotnět silně nežádoucí.

Zároveň pomáhá při léčbě akné a působí také proti bakteriím a houbám.

Kotvičník

Kotvičník, užití u můžů: vyznačující se mimořádnými účinky při podpoře tvorby počtu spermií a jejich životnosti. U mužů byl mnohokrát potvrzen až 30 % nárůst hladiny testosteronu, což spolu nese také zvýšení libida, zlepšení nálady a zvýšení sebedůvěry.

Kotvičník, užití u žen: přispívá k dozrávání vajíček,  pomáhá řešit problémy v klimaktériu, menstruační problémy, pomoc při neplodnosti

 

Rychlá navigace:

Čaje na podporu plodnosti.

Vitamíny na podporu plodnosti ženy.

 

Něco pro čtení, možná vás bude zajímat

Zenacz.cz - magazín pro ženy.

Casopisprozeny.cz - časopis pro ženy.

My-family.cz - časopis pro celou rodinu.

Správná žena - ženský magazín.

Bydlenicz.cz - magazín o bydlení.

 

 


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).