Babské rady, jak otěhotnět

Čekáte nedočkavě každý měsíc na termín MS s testem v ruce, co kdyby náhodou? Přinášíme vám několik babských rad, jak rychleji otěhotnět.

1. vyhněte se horkým koupelím

Vy i váš partner by jste se v době snažení o dítko měli vyhnout horkým koupelím. Horké koupele u žen mohou způsobit poruchy ovulace.

U mužů zase horko neprospívá tvorbě spermií.

2. vyhněte se lubrikantům, nebo jejich užívání omezte

V době snažení byste měli používat lubrikanty, které prospívají spermiím. Jsou uzpůsobeny pro podporu otěhotnění. Na českém trhu jsou k dostání dva druhy, Pre-seed a Conceive Plus.

Klasické lubrikany mohou ovlivňovat pohyb sperií.

3. udělejte svíčku

Často doporučovanou radou je též udělat po styku svíčku či alespoň strávit deset až dvacet minut s vypodloženým zadečkem. Pokud máte zakloněnou dělohu, doporučuje se naopak poloha ,,ze zadu" a ležet na bříšku.

4. dopřejte si orgasmus

Milujte se s chutí a dopřejte si orgasus. Při snaze otěhotnět je lepší, když žena vyvrcholí až po muži, díky stahům dělohy a pochvy se spermie nasávají do děložního hrdla a k vajíčku. 

5. dejte šanci bylinkám

Nejznámější bylinkou pro podporu otěhotnění je kontryhel.

6. zkuste cvičit podle Ludmily Mojžíšové

Cvičení podle Ludmily Mojšížové se těší velké oblibě. Má pozitivní výsledky při léčbě tzv. funkční sterility. Funkční sterilita znamená, že je žena po gynekologické stránce zdravá, ale nedaří se ji i přesto otěhonět. Při cviční dochází k sevření některých svalů v malé pánvy, které souvisí s reprodukcí.

7. muž by měl vypít šálek kávy před stykem

Jedna z vyloženě babských rad říká, že pokud muž dvě hodiny před stykem vypije kávu nebo jiný nápoj s kofeinem, spermie budou rychlejší, nabuzenější a úspěšnější. A dokonce jich prý bude i víc!

8. hlídejte si plodné dny

Žena je plodná jen cca 5 dní v měsíci, hlídejte si proto ovulaci, abyste tyto dny neprošvihli.

  •  

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).